jQuery Superfish dropdown menu example with full touch support (Android, iOS, etc)
Misja i Charyzmat naszej Wspólnoty

Wspólnota z Bogiem i z ludzmi poprzez modlitwe, uwielbienie i zycie wspólnotowe


Objawiac i oglaszac Boza milosc i Boza obecnosc, prowadzac innych do Wspólnoty z Bogiem.


W statucie wspólnoty Cor et Lumen Christi zawarte jest na kilku stronach sedno naszego powolania. Bazuje ono na 3 trzech kluczowych i historycznych natchnieniach.Cel Wspólnoty  »
Poczatki Wspólnoty  »


Wspólnota z Bogiem, która polega na intymnym zjednoczeniu z Bogiem w milosci, jest zarazem zródlem i owocem zycia i misji wspólnoty Cor et Lumen Christi.

Podczas Przemienienia zostaje objawiona wspólnota milosci Trójcy, która jest zawsze obecna w sercu Jezusa. My równiez mamy do niej dostep, do tej komunii milosci, która przede wszystkim jest widoczna podczas Eucharystii. Jest ona przybytkiem, tabernakulum, Trójcy - Boza milosc i swiatlo w naszych sercach. Dlatego tez Eucharystia jest sercem naszej wspólnoty, tak samo jak jest sercem calego kosciola.

Z Eucharystia, jako naszym sercem, pragniemy budowac wielka duchowa rodzine, w której kazda osoba, bez wzgledu na zawód czy stan, jest mile widziana. Pragniemy budowac wspólnote, w której radykalni Chrzescijanie sa zywym i proroczym znakiem czasów. Pragniemy miejsca, gdzie Katolicy moga znalezc harmonie i równowage pomiedzy zyciem charyzmatami a odpowiedzialnoscia spoleczna, pomiedzy zyciem wspólnotowym a powolaniem do gloszenia, pomiedzy radosnym uwielbieniem, a cicha kontemplacja.

Próbujemy odpowiedziec na Boze wezwanie do zycia w bezbronnosci wobec pelnej milosci obecnosci naszego wspanialego Pana i by zyc wedlug proroczego powolania. Pragniemy zachecac lud Bozy do zycia w ich wspanialym powolaniu stania sie "uczestnikami Boskiej natury" (2 Piotr 1,4). Dzieki temu mozna zanurzyc sie w pelni dziedzictwa otrzymanego na chrzcie, które pomoze w zyciu w Duchu i w wejsciu w Boza Wspólnote milosci i swiatla.

Pragniemy realizowac nasze powolanie poprzez trzy proste sposoby:


Budowanie wspólnot modlitewnych wokól Eucharystii Swietej, które sa proroczymi znakami Królestwa Bozego

Wychodzenie do innych ludzi, zwlaszcza Katolików, by zachecac i uzbroic do zycia w intymnej Komunii z Bogiem oraz by umozliwic zycie w Duchu w pelni, zgodnej z dziedzictwem otrzymanym na chrzcie

Sluzbe i dzieleniem sie z biednymi i potrzebujacymi