jQuery Superfish dropdown menu example with full touch support (Android, iOS, etc)
Cor et Lumen Christi
Serce i Swiatlo Chrystusa


Katolicka wspólnota, zalozona zostala w 1990 roku. Obecnie liczy 28 czlonków róznych stanów.

Poczatkiem wszystkiego jest Trójca Swieta. Bóg obecny w jednosci zaprasza nas do trwania z nim w radosci...


Na zdjeciu widocznyy jest zalozyciel wspólnoty, który otrzymuje blogoslawienstwo od Papieza dla grupy modlitewnej. Grupa pozniej przerodzila sie we wspólnote.

Poczatki Wspólnoty


W rok po "Chrzcie w Duchu Swietym" zalozyciel wspólnoty, Damian Stayne, rozeznal, ze Bóg powoluje go do zycia we wspólnocie. W czasie Wielkiego Postu w 1983 roku porzucil prace i pojechal do Paryza, aby poznac zycie wspólnot powstalych w "Miescie Swiatla". Przebywal w dwóch wspólnotach: Emmanuael oraz Jeruzalem. Wspólnota Emmanuel, jest duza wspólnota powolana do Adoracji Najswietszego Sakramentu oraz Misji. Natomiast Jeruzalem, byla wspólnota powolana do modlitwy, uwielbienia, piekna oraz prostoty. Byla to równiez wspólnota o charakterze zakonnym. Obie wspólnoty szczególnie ukochaly Eucharystie.

Czas spedzony w Paryzu mial ogromny wplyw na Damiana. Byl on pewien,ze Bóg pragnie wspólnoty, która polaczy dwa rózne sposoby wyrazania Mu milosci. Wspólnota miala zanurzac sie w glebi modlitwy i uwielbienia na wzór zakonów kontemplacyjnych, a zarazem miala byc zaangazowana w wypelnianie Nakazu Misyjnego i korzystanie z Darów Charyzmatycznych.

Po powrocie do Londynu Damian mial przekonanie w sercu, ze wkrótce zaangazuje sie w zalozenie nowej wspólnoty, która wypelni Boze pragnienie i bedzie zyla tymi dwoma wyrazami milosci. Po siedmiu latach modlitw, postów i poszukiwan, w pazdzierniku 1990 roku powstala wspólnota Cor et Lumen Christi (Serce i Swiatlo Chrystusa).


Charyzmat Wspólnoty  »
Cel Wspólnoty  »
"Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity" - Jan 15,5


"Cor et Lumen Christi jest w mojej diecezji i z radoscia polecam te wspólnote modlitwy i swiadczenia." -

Emerytowany ksiadz Cormac Murphy O'Connor, w tamtym czasie Biskup Brighton